“Горяща” Туреччина, день 1

На роботі був реліз, працювали на вихідні і з’явилось два дні для відгулу, додаєм два вихідних і Зелені свята і маємо п’ять вихідних підряд, які варто заповнити хорошим відпочинком. Сам напросився варіант із “горящими” путівками – оператори обіцяли тур дешево і сердито. Отже 4 ночі, 3,5 дні на двох в Туреччину, готель Selcukhan (Сельчукхан) за 512 доларів за двох, все включено…

Перший довгий пост, будьте обережні 🙂

8:45 – ми в аеропорту, до рейсу ще більше 2-х годин. Туроператор наш – “Ідриска” – напевно з туроператорів економ-класу – в аеропорту в них навіть не було своєї таблички з назвою агенства. Всього від Ідриски в Анталію летіло десь 6-7 людей, в той час як від інших операторів (Туртесс, Анекс-тур) – решта літака, в якому було порядка 200 місць.

Зате документи нам видавала дівчинка, яка могла б легко брати участь в фотосесіях нових концепт-автомобілів від провідних виробників 🙂

Рейс чартерний, Львів – Анталія, “Wind Rose” – літак економ-класу. Комфорт в салоні сильно поступався аеробусам від Wizz Air і літак був напевно в 1,5 раза менше від візз ейр-овського. Місця для сидіння було мінімум – в салоні досить тісно та ще й дуже шумно.

Але після набору висоти в нас вже починався відпочинок – по салону почали розносити сніданок. Рис, риба, огірки, помідор, зелень, шинка, булочка, бісквіт, чай, кава, сік.. Тут ми починали розуміти, що значить Відпочинок.. Все було приготовано зі смаком.

У вухах позакладало, але очі широко відкривались від побаченого аеропорту в Анталії – різниця між львівським чи навіть трохи кращим за нього – сімферопольським аеропортом – кардинальна! Всі працюють чітко, в формі, чисті, з раціями, з навушниками. Злітні полоси рівні, ніяких стиків, ям. Площа аеропорту значно більша за українські. Вихід з літака – одразу в термінал, через спеціальний тунель просто з літака.

І тут починається Європа. Рівень аеропорту важко описати словами – все дуже акуратно, чисто, зі стилем, доріжки, скло, вказівники, д’юті фрі, ескалатори, миттєвий паспортний контроль, зручне забирання багажу… Не знаю як інші українські аеропорти, а сімферопольському зі львівським до аеропорту в Анталії дуже далеко.

Весь аеропорт чомусь розклеєний рекламою Anex Tour, буквально кругом.

По вказівниках до оформлення візи, 6 вікон, черга 8 хв., отримання візи – 30 доларів на 30 днів – 20 секунд. Далі по вказівниках – парспортний контроль, 4 пункти, черга 3 хв., контроль – 40 секунд. Далі отримання багажу і вихід з аеропорту. Яке нафіг Євро у Львові? Львіський аеропорт рознесуть, літаки туди літати не будуть.

Отримання багажу по бірках, які ніхто не перевіряє.. Не знаю як з російськими/українськими туристами не було проблем з цього приводу 🙂 Можна було б взяти сумку, яка тобі найбільше сподобалась і попрямувати з аеропорту 🙂 Але, можливо, сек’юріті виконує свою роботу непомітно – за допомогою камер спостереження. В разі потреби в теорії можна відслудкувати будь-які протиправні дії, на подобі системи супермаркету, тільки тут ще й всі реєструються і в охорони будуть всі ваші паспортні дані і фото 🙂 Так що таки не раджу.

По виході з аеропорту стоять представники турфірм, які відправляють вас до однієї з двадцяти стійок різних турфірм. Біля стійки хлопець, представник Idriska Tour, побачивши, що ми прибули зі Львова – говорить українською. Далі на автобус. Сучасний комфортний автобус, з потужним кондиціонером, водій в формі. Поїздка рівними, розміченими дорогами, акуратно викладені плиткою тротуари, акуратні багатоповерхівки. Все доглянуто. Майже на всіх вікнах повністю закриті металеві гардини – напевно сонце літом тут сильно докучає.

По дорозі три тунеля із освітленням, інформаційними знаками.

Близько години в дорозі і за 40 км від Анталії – Кемер, тут розміщений наш готель – Селчухан (Selcukhan), три зірки.

Гід в атобусі – турок – говорить російською. Адміністратор на рецепції – теж турок і теж вільно говорить російською. По всій дорозі всі привітні – представник компанії, гід, водій, охоронець в готелі, адміністратор, його помічник. Тут же в ресепшині отримуємо по зеленому ремінці на руку, які не знімаються без пошкодження. Ремінець – це як наш ідентифікатор, перепустка до готелю, пляжу. Весь Кемер кишить туристами із різнокольоровими браслетами, кожен з яких належить конкретному готелю.

Поселили нас в невеликий, але комфортний і приємний номер, один з 185 таких же в готелі. Все чисто, доглянуто.

В готелі можна поїсти до 6 разів на день – сніданок, пізній сніданок, обід, підвечірок, вечеря, пізня вечеря. Ми почали з підвечірку. На території готелю, на вулиці в павільйонах піца, різні види солодкого, булочки, рогалики, чай, кава, соки. Все дуже смачно – очі розбігаються. І це тільки підвечірок, де вибір чого перекусити – сильно обмежений. Перші враження від кухні – чудові.

Територія готелю невелика, але здається місця вистачає всім (при тому, що готель заповнений майже на 100%). Бар, басейн, літній майданчик, лоббі в готелі, величезний ресторан, в якому завжди є вільні місця, при будь-якому прийомі їжі. З готелю чудовий вид на гори.

Гуляємо містом. Всі магазини зроблені так, що всі товари просто лежать кругом, нічого не сховано за скляними прилавками, ні до чого не прив’язано. У Львові, в Леополісі, наприклад, в магазині із взуттям продаються сумочки – як додатковий аксесуар до взуття. Так от сумочки ці – всі приковані до вітрин – не можливо взяти сумочку, спробувати її. Це Україна. Європейська країна 🙂

В Туреччині ж всюди привітні продавці. 99% їх говорять російською. Враження таке, що з України і не виїжджав 🙂 В готелі теж туристів з України/Росії десь 95%. Кілька турків, ірландців (якщо не помилився).

Так от. Ціни турецькі не можуть не радувати, адже 60% відсотків товарів на тому ж львівському Південному – з Туреччини. Навіть багато фірмового одягу роблять в Туреччині. Різниця цін у Львові і в Туреччині – кардинальна. Придбали шльопанці. 6 доларів за шльопанці. Аналогічні по яксоті шльопанці у Львові, перевірено напередодні 🙂 , – 200 грн., різниця колосальна. І так на багато які товари турецького виробництва – економія відносно українських цін – до кількох раз! А як додати любов турків до торгу – можна виторгувати взагалі смішну ціну 🙂 Так сталось із дорогими жіночими духами, за які у Львові просять 450-500 грн. Тут продавець не хотів відпускати нас без покупки і продав таки їх за 20 доларів, при початковій ціні в 35 доларів.

На зупинці громадського транспорту в Кемері (як і, до речі, в інших містах, як я побачив пізніше) приємно сидіти. Зручні сидіння, скляне оздоблення.

Час вечеряти. Культурний шок. Хоча гарнір сьогодні тільки один, зате до нього великий вибір м’ясного, 15 видів салатів, хліб, булочки, оливки, свіжі овочі… Пиво, вино, соки. Величезний вибір солодкого. Кілька супів. Бери все що хочеш. Ніяких обмежень. Перший раз завжди виходить взяти більше, ніж можеш з’їсти 🙂 Трохи контролюють хіба розлив алкоголю – працівник, який на розливі уважно дивиться кому він наливає алкоголь, щоб уникнути зловживань з боку людей, які люблять випити побільше. Хоча не бачив особливих проблем із отриманням випивки..

Все дуже смачно. Я просто не міг знайти страви, яка мені б не сподобалась. Дуже цікаві сири, твороги. Класні салати з м’ясом, з незрозумілими фруктами 🙂 Деякі досить гострі. Кебаб. Картопля. Дорогий спагетті, різні поливки до нього.

Це краще один раз побачити чи попробувати ніж слухати 🙂

Ми в Туреччині тільки з 15-ої до 23-ої, а вже стільки позитивних емоцій.

Фотки з подорожі.

Продовження (про турецьку баню та інше 🙂 )

Ділись:

5 thoughts on ““Горяща” Туреччина, день 1”

  1. “Близько години в дорозі і за 40 км від Анталії – Кемер, тут розміщений наш готель – Селчухан (Selcukhan), три зірки.”

   В перший день до моря не дойшли – трохи пізно приїхали. Про море ще розкажу 🙂

   1. Давай розказуй про море. Бо гугл каже шо воно там куйове із гострим камінням на дні і без тапочок в нього фіг зайдеш. То правда?

   2. Шось середнє між кримським дном і річковим дном.. Трохи незручно, але не бачив щоб хтось порізав собі ноги.
    На вході в море накидано дрібного гладкого річкового каміння.
    Більше напишу вечором або завтра..

   3. Судячи з останньої інфи в неті тепер Сельчукхан має 4 зірки, а не 3 як раніше 😮

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *