“Горяща” Туреччина, день 2

Встаємо рано, в десятій годині маємо зустрітись з нашим гідом від турфірми по готелю Сельчукхан. Дівчина Сіля, чудово говорить російською, пропонує нам кілька екскурсій від фірми і застерігає нас від екскурсій, які пропонують на вулиці, дешевше, каже, що на ті екскурсії не росповсюджується наша страховка…

Перша частина тут. Фотки тут.

І при цьому виходить, що всі екскурсії від фірми на 10-15 доларів дорожче. Лякає нас тим, що якщо брати екскурсії в місцевих терагенцій, то за нас ніхто не відповідає і ми нікому не потрібні 🙂 ОК, взяли одну екскурсію через неї. День перед тим цікавились щодо екскурсій на вулиці – хлопець так і спитав нас – чи  нас лякали на рахунок страховки 🙂 Хто зна хто з них говорив правду – може правда десь посередині.

В 13:30 нас повинен забрати бус від Ottoman Hammam, крутої новозбудованої турецької бані, недалеко від Бельдібі (містечко, в якому ми зупинились). А поки-що є трохи часу, щоб нарешті відвідати пляж і спробувати турецького сонця..

Пляж від готелю Сельчукхан

Вказівник на пляж ми спочатку не помітили, але все ж на нього було складно не потрапити. Ніде нема ніяких кордонів, загороджень, пляжі від різних готелів не розділені між собою ніякою огорожею. Пізніше ми зрозуміли, що визначити наш пляж можна по людях з такою ж біркою, як в нас 🙂 Але спочатку звернули на пляж від 5-и зіркового готелю, який, до речі, не сильно відрізнявся умовами від нашого, але там було значно менше людей. Через що за 3 хвилин нас надибав охоронець, схрестив руки і сказав “Тут нельзя”, показав вбік 🙂 І ми таки потрапили на свій пляж.

Клімат на півдні Туреччини дуже м’який, сонячне проміння потужне. 20 градусів у Львові і 20 градусів в Бельдібі – дві великі різниці. Тут ми ходили в шортах і футболках, загоряли в купальниках, а у Львові при такій температурі дуже навіть прохолодно.

Пляж чистий. Парасольки, які наспрвді не закривають повністю від сонця, а пропускають порядка 20% від сонячного проміння – хороший спосіб загоряти в перший день для тих, в кого чутлива шкіра – шкіра дуже швидко стає червоною від сонця.

Лежаки звичайно безкоштовно. Пляж заповнений, але завжди знайдеться місце. Кілька лежаків завжди вільні, не всі відпочивають на пляжі – дехто біля басейну, в номері, на екскурсії. Багато смітників, курити на пляжі, як я зрозумів, не забороняється. Може в сезон, ситуація й інша, хоча адміністратор казав, що готель заповнений майже повністю.

Бар на пляжі відсутній. Якщо хочете попивати “безкоштовне” пиво – на пляжі Сельчукхана вам це не вийде, – з напоїв тільки місцева охолоджена солодка водичка, трохи схожа на сік 🙂 Хочеш щось інше – бери з собою в магазині чи платні напої з бару готелю. Халявні напої, їжу з готелю виносити не можна. Літровий сік в магазині – 2 долари, кока-кола – 1,5 долара.

Море. Море не дуже тепле в цю пору 🙂 Тим більше ще недавно тут були дощі. Але все ж вода не є зовсім холодною – десь на рівні річки в Вигоді літом 🙂 В останній день нашого візиту, коли температура повітря підвищилась, також зросла температура води в морі і купатись стало значно приємніше.

Пляж – галька, добре присипана піском. При вході в море дрібна галька, далі каміння. Каміння кругле, не гостре. Спуск в море не дуже комфортний, але терпимий. На вулицях Бельдібі можна купити спеціальні гумові тапки для моря – тоді спуск виходить набагато комфортнішим. Хоча ми обійшлися і без них.

Вода дуже чиста. Видно все дно аж до глибини по шию. Скутера, катамаран, катер – відгороджені буями.

Дорога з пляжу до готелю

Пляж від готелю десь за 100 метрів прямої дороги, без спусків і підйомів 🙂

Загоряти в період з 12-ої до 3-ої нам не радили, сонце дуже смалить, як і Криму, як і будь-де мабуть. Тому по дванадцятій йдемо на обід і далі вирушаєм на екскурсію в турецьку баню (хамам).

Екскурсія обійшлась в 35 доларів з людини.

В Оттомані нам дали ще по бірці з номерком з ключиком від шкафчика 🙂 З яким можна ходити по всій території бані/спа центру. Сауна. Я особисто вперше попав в сауну. Це щось схоже на львівські маршрутки 😉 Спочатку хотілось інстинктивно звідти втекти, але за кілька секунд організм адапатувався і я отримував насолоду.

Кілька хвилин в сауні, душ, а далі парна (Steam Room, якось так мабуть перекладається 🙂 ). Аналогічно, спочатку не хотілось заходити в душну кімнату, тяжко дихати. Потім звикаєш і кайфуєш. Джакузі.

Далі власне хаммам, чи турецька баня. Велике приміщення із мармуровим підігрітим “подіумом”. Лягаєш на рушник на цей теплий камінь і здорові мужики синхронно починають мити всіх присутніх. Одночасно тут є десь 9 людей.

Спочатку сполоскують теплою водою. Далі пілінг – спеціальними рукавичками труть по всій шкірі. Наскільки зрозумів це сприяє відслоєнню мертвих клітин шкіри, відкриванню і очищенню пор, також стимуляція кровообігу. Потім миття піною. Всі в піні. Є спеціалні тряпки, які дають багато піни з якогось спеціального мильного розчину. Загальний масаж.

Все це хвилин 20. Далі так же синхронно турки змивають залишки піни з присутніх, змивають піну з каменю.

Далі спускаємось вниз в невеликі кімнати для масажу. Тут чеанс аромотерапії і загальний масаж. Тут масаж роблять вже не турки, а представники дального сходу (тайці?). Масаж дуже специфічний. Багато різних кремів. Тут серед масажистів є і жінки 🙂

ТІло повністю розслаблене. Все це входить в стандартну вартість 35 доларів – зовсім непогано. Далі приходить перекладач і перекладає “діагноз” масажиста. Як я зрозумів переклад не зовсім дослівний. Розповідь масажиста виглядала трохи детлаьнішою. Суть розмови зводилась до того, що в мене є проблеми зі спиною, ногами, що здалось би зробити додатково масаж на проблемні зони…

Як потім виявилось, такі проблеми чи “проблеми” мали мало не всі відвідувачі спа-центру 🙂 А суть вся в тому, що це додаткові послуги центру, платні. І коштують ніфіга не дешево 🙂 Від 30-и доларів і вище. Якщо спитати ціну, то можна отримати “знижку”, а тих, хто не виясняв ціни – рахували вартість по повній програмі.

Тут стало зрозуміло де власне центр заробляє гроші. Будучи розслабленим, отриамвіши задоволення від базового масажу складно відказатись від пропозицій щодо масажу пробелмних зон. Тим більше почувши як багато ти можеш “зекономити”. На що я й повівся 🙂 Думаю такий масаж мав би обійтись менше, ніж я за нього заплатив, але масажем я залишився довльним на всі сто. На столі в руках масажиста я пролежав ще 2,5 години… Зробили мені якийсь медовий масаж для спини, дренаж для ніг, загалний медичний масаж. Повигинали все тіло 🙂

Я повернувся до готелю новою людиною. Можливо, частина того, що нам розказували таки було правдою. Об’єктивно відчувався приплив сил, оновлення шкіри. Не знаю що саме дало найбільше ефекту, може все по-трохи, але я явно став відчувати себе краще. Тому всім раджу відвідати Ottoman Hammam чи іншу турецьку баню.

Баня заняла більше часу, ніж очікувалось, тому моря на сьогодні більше не передбачалось…

Далі готель. Ще один душ. І багата вечеря. Горло моє перестало мене непокоїти. Може від клімату, може від сауни чи парної, але я міг пити холодні напої і нічого мені від того не було.

Тож ми насолоджувались вечерею із турецьким пивом “Efes”.

Змучені ми звалились спати і пообіцяли, що наступний день повністю посвятим загорянню на пляжі 🙂

Продовження. Фотки.

Ділись:

6 thoughts on ““Горяща” Туреччина, день 2”

 1. Вапрос. Там wi-fi на всій території готелю? Фрішний? На пляжі часом не тягне?

  1. Wifi в барі, затягує в басейн, літній майданчик, лоббі.
   В готелі і на пляжі вайфай відсутній.
   В номері – хіба коли поставити нетбук на поручні балкону 🙂 ну або як варіант мати виносну антену 🙂
   WiFi не фрішний – 5 баксів на весь термін користування.

 2. Странно, искал совсем не это, но именно эта информация показалась мне наиболее актуальной.
  Давно Ваш сайт ведёте?

  1. Перший пробний пост написав 13-го березня цього року.
   Цікаво: що шукали і що знайшли? Поділіться.

   1. Він пробив фільтр, гад. Тепер бачу шо по нету багато таких комментів…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *