Розумний дім: початок

Це перша стаття із серії про Розумний дім. Тут буду описувати досвід автоматизації квартири. Почнемо із самої шини, на основі якої хочу будувати свій розумний дім: 1-wire. Вибір на неї впав з причини невеликої вартості мікросхем для реалізації мережі і простоти прокладання самої мережі.

Трохи інформації про 1-wire.

Датчики і схеми управління навантаженням недорогі. Все це кидається на мікро-лан шинної топології. Можна організувати кілька шин.

Серцем розумного дому буде “Малинка”, про яку мабуть чули всі. Модель B, яку я придбав коштує $35 + доставка.

Корпус, який бачите на фото, дістався майже задурно – менше $5 і з безкоштовної доставкою із AliExpress, тут. Кейс дуже якісний і симпатичний, але мені він не знадобився через наступну покупку. (Можу продати вам за те, що й купив.)

Raspberry Pi Host Adapter – RPI3. Це адаптер для Малини, який дозволяє обслуговувати до 8 незалежних шин. Ціна не дуже радує, так як виготовлено в Британії – 32.95 GPB в комплектації із RTC (годинник з батарейкою). Не знаю нащо мені годинник, але може знадобиться – з ним не набагато дорожче, як без. Доставка за межі UK – £8.50, зате шустро, не так як китайська безкоштовна доставка 🙂 В доларах це відповідно приблизно 53 та 13,50.

Сумарна конструкція влазити в корпус відмовилась – треба буде придумати якийсь саморобний..

Результуючий девайс поки не тестував, так як ще не маю “ведених” (slave) мікросхем 1-wire. Їдуть з Китаю – тижня за три будуть…

В наступному пості про те, куди схеми із пристроями шини будуть ховатись, залишайтесь з нами!

P. S. Буду радий питанням в коментарях.

Ділись:

1 thought on “Розумний дім: початок”

  1. Цікаво продовження. Ще з дитинства про розумний дім мрію. Успіхів!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *