Розумний дім, відмотуємо назад

Після прочитання поперерднього поста багато людей зацікавилось даною тематикою і попросили розповісти трохи більше про загальну концепцію Розумного дому. Я не врахував, що не всі тісно знайомились із даним питанням, тому почав відразу з реалізації. Зараз спробую заповнити цей недолік – читайте далі.

Розумний дім – поняття достатньо відносне – і різні люди можуть розуміти під ним різні речі. Все ж практично всі визначення мають одні й ті ж загальні риси. Якщо цікаво – нагугліть інформацію з цього приводу в Мережі. Я ж розкажу, що значить розумний дім для мене.

Розумний дім – це сучасне помешкання, яке здатне ефективно отримувати інформацію пов’язану з функціонуванням дому (чи квартири), здійснювати якусь обробку цих даних і приймати прості чи не зовсім рішення по управлінню помешканням. Рішення ці повинні працювати на хазяїв, гостей чи ж на ефективне споживання ресурсів загалом.

Далі наведу приклад найбільш типової і достатньо простої задачі, з якою справиться і найпростіший пристрій для домашньої автоматизації – керування освітленням (щонайменше в коридорах, прихожих і т. п.) – на основі даних датчиків руху та/чи датчиків освітлення.

Таке рішення автоматизації дозволяє при малих затратах реалізувати економію електроенергії і покращити комфорт мешканців. Достатньо лише купити лампу з датчиком руху чи окремо датчик, який можна під’єднати в коло до навантаження. Є наприклад таке готове рішення в китайців.

Друге типове рішення – використання таймера (фото вгорі статті) – дозволяє економити електроенергію ресурсоємких девайсів тоді, коли вони не потрібні (вночі, в робочий час). Зараз використовую такий для не дуже розумного бойлера для економії електроенергії вночі і комфортного користування бойлером вдень.

Ще приклад розумного використання ресурсів – терморегулятор на вашому радіаторі опалення, який підтримує задану температуру в приміщенні.

Але всі ці пристрої не роблять з вашого помешкання Розумний дім, це лише його складові частини. Дім стає насправді розумним, якщо ці пристрої під’єднати до контролера чи сервера розумного дому, який власне буде збирати наявну інформацію про дім і приймати рішення по керуванню прийстроями, освітленням, опаленням і т. д. Таке рішення дозволить вам зекономити сімейний бюджет (особливо в заміському будинку), підвищити рівень комфорту і просто дбати про Планету, не витрачаючи цінні ресурси марно.

Мій розумний дім повинен:

  • керувати всім освітленням в домі без потреби користуватись вимикачами
  • вимірювати температури в кімнатах
  • отримувати інформацію про присутність мешканців в кімнатах і помешканні загалом
  • керувати опаленням згідно побажань користувачів та даних про присутність, погоду за вікном, час доби і т. п.
  • відмикати пристрої зі значним енергоспоживанням від мережі коли в помешканні нікого немає
  • здійснювати вимір та запис інформації про клімат в домі, витрати електроенергії по пристроях
  • ІТ-шна частина також дозволить під’єднувати розумні девайси (щонайменше медіа-сервер, телевізор і подібне) в локальну мережу, надавати доступ портативним девайсам до Інтернет, зарядка портативних пристроїв з розетки USB
  • керування ролетами та римськими шторами
  • керування системою вентиляції

В наступній статті – про деякі рішення в галузі домашньої автоматизації, їх відмінності і обгрунтування мого вибору. Не забудьте підписатись на RSS!

І завжди радий побажанням та запитанням.

Ділись:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *