Вибір банку для айтішника – розрахунки за кордоном

Перед тим як перейти до посту про створення платіжок – бонусна тема – розрахунок картками за кордоном. Нажаль тільки Ексім та КредоБанк.

Карткою Укрексімбанку розраховувався в Індії. Було це давно – на жаль не пам’ятаю курсів, за якими проводився розрахунок, але пригадується курс був хороший – з цим ніколи не було проблем в Екпортно-імпортному банку України – це один з його основних плюсів – чесні курси валют.

При розрахунку за кордоном ніяких проблем не було. СМСки можливості отримувати не мав, бо у Київстара був відсутній (і здається і досі так) роумінг в Індії для передплачених абонентів. Операції в банкінгу з’являлись миттєво. Чайові списувались пізніше після проведення заблокованих коштів. (В Індії на чеку з терміналу є поле “Tips” – де ви можете вказати суму чайових, які бажаєте залишити додатково до основної суми. І звичайно підпис. Потім ті кошти додатково списуються до основної суми!)

Під час останньої поїздки в Грецію мав можливість спробувати розрахунок карткою КредоБанку. Проблем не було – завжди все працювало гладко. СМСки про списання приходили майже миттєво.

А от відображались у виписці із затримкою 1-3 дні. В заблокованих висіли до тижня. Відлік часу зупинявся на вихідні…

Цікава штука з розрахунками в Греції, принаймні в регіоні де був – в районі Neos Marmaras, не хочуть приймати до розрахунку карти при сумі покупки до 10 євро. Доводилось або добивати до 10 або платити готівкою.

Далі. Ліміт на оплату через PayPass в Греції інший як в Україні. Платив без ПІНу суми 10+ євро (не впевнений який був верхній ліміт, але здається щонайменше 20 євро). В Україні цей ліміт складає лише 100 грн, що для мене є доволі незручно. Але покупки до 10 євро тільки готівкою – це звичайно жесть.

При розрахунку гривневою картою Кредо знімає 1% комісії за конвертацію. 30 євро витрачених 10-го вересня конвертнулось в 898.50 грн 15-го вересня, 8.99 грн комісії. Звідси курс виходить 29,95 грн за 1 євро, що є доволі непогано.

На цьому все – чекайте пост про платіжки в Інтернет-банкінгах.

P. S. Якщо раптом хтось має інфу по інших банках – пишіть в коментарях – може комусь згодиться.

Інші пости з серії “Вибір банку для ІТшника”:
Ділись:

2 thoughts on “Вибір банку для айтішника – розрахунки за кордоном”

  1. В Ексіма коли користувався було два курси – завищений моментальний і на день списання коли операція на банкінгу з “жовтої” ставала проведеною. Жовтою транзакція могла бути до місяця часу. Користувався з 2007 по 2013.
    Курс на день списання звичайно був менший ніж моментальний під час розрахунку. Тому доводилося брати дещо більше гривень на картці за кордон.

    1. Так, є таке. Спочатку гривня конвертується по “страховочному” курсу, який містить в собі 1 або 2 % запасу від поточного. Потім при взаєморозрахунках в системі конвертація йде по курсу в день розрахунку. Тому при активних коливаннях курсу гривні можуть бути сюрпризи – в такому випадку краще мати валютну картку.
      Власне для наступних подорожей планую завести картку в євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *