Вибір банку для IT-шника – тарифи

Kartky_VIP_MCЩе один суттєвий фактор при виборі банку – власне тарифи на обслуговування. І з тих банків, які я розглядаю – здається є безперечний лідер. Але про все по порядку.

Почнемо напевно з теперішнього аутсайдера – Укрексімбанку. Якби не зміна тарифів на обслуговування юридичних осіб в банку з першого червня – ситуація з тарифами для комплексного обслуговування тут не була б така плачевна. Але банк вирішив зосередитись на обслуговуванні фізичних осіб – тому запровадив місячну плату за розрахунково-касове обслуговування в розмірі 500 грн. Це рекорд напевно серед всіх банків. А з самого початку користування банком, в 2007 році, одним з факторів вибору банку в мене була одна з найменших вартостей обслуговування…

Тарифи на обслуговування карток – також одні з найвищих – наприклад, обслуговування Gold-картки коштує 600 грн. в рік, платинум – 3500 грн! Ніяких пакетів, ніяких можливостей зекономити при активному користуванні карткою в торгово-сервісній мережі.

Зняття готівки в своїх банкоматах – 0,8% (мережа яких не дуже розвинена – особливо за межами великих міст), в партнерів типу Ощадбанку – 1%, всі решта по Україні – 1,5%. Плата за зарахування відсутня.

За Інтернет-банкінг треба платити окремо, для фізичної особи – 72 грн в рік, для підприємця – 25,20 грн в місяць. (Як вам ціни на обслуговування в копійках? 🙂 ) Одна платіжка в Інтернет-банкінгу – 2 грн (сумою до 15000 грн).

Далі по рейтингу наживи йде Укрсиббанк. Обслуговування ІТ підприємця тут дешеве як борщ – 20 грн в місяць. Банкінг безкоштовно. Платіжка – 2 грн. “Звичайний” підприємець обслуговується за 89 грн в місяць для Львова – тариф залежить від вашого розташування.

Що стосується обслуговування фізичної особи – все набагато гірше. Найцікавіша штука, яка трапляється в принципі і в інших банках, – наявність плати за зарахування коштів на картковий рахунок. Зате потім зняття готівки в банкоматах банку і партнерів відбувається безкоштовно.

В Укрсибі обслуговування карток відбувається пакетами. Пакет з трьома основними картками класу Gold та трьома додатковими того ж класу коштує 110 грн в місяць або 25 грн, якщо загальна сума операцій в торгово-сервісній мережі перевищує 20 000 грн. Ті 25 грн – то обов’язкові страхові платежі. В пакеті з платинум картками – дорожче. Відповідно – 450 грн і 52 грн. Але щоб мати понижений тариф треба потратити 40 000 грн карткою! Детальніше тут.

Інтернет-банкінг для фіз осіб також безкоштовний. Платіжки 4 грн. або 2 грн. відповідно для тарифних планів з голд та платинум картками.

Далі цікавіше. З кожної 1000 грн. зарахованої на ваш картковий рахунок ви платите 9 грн. (0,9%) або 7,50 грн (0,75%) залежно від пакету. Взамін отримуєте можливість знімати кошти безкоштовно б банкоматах Укрсибу та банків-партнерів. Але при розрахунку в торгово-сервісній мережі банк заробляє на кожній вашій операції двічі – один раз при зарахуванні і другий раз – при розрахунку карткою – банк отримує свій відсоток за кожну операцію.

Люди говорять, що можна домовитись про 0,35% комісії на зарахування – такий тариф був би значно прийнятнішим, але у відділенні ніхто нічого навіть не натякав про таку можливість. Напевно треба мати блат 🙂

Далі в нашому рейтингу йде ПриватБанк з доволі хорошими тарифами на VIP обслуговування (з тими ж платинум картками) і практично безкоштовне обслуговування “простих смертних” 🙂

Тарифи по обслуговування публікую зі слів очевидців, тобто користувачів :), щоб розібратись в тарифах банку самому треба випити не одну пляшку і витратити не один день часу. Якщо щось не так – поправте мене.

Отже обслуговування на тарифному плані ВІП із платинум карткою обійдеться вам в 130 грн в місяць. Зняття готівки у всіх банках України – 1%. Комісії за зарахування коштів на картковий рахунок фіз. особи – немає. Обслуговування підприємця – безкоштовне. Інтернет-банкінг – безкоштовний. В плату включена можливість користування персональним менеджером і можливість відвідувати ВІП-відділення і отримувати готівку окремо від не-ВІП (хто користується – будь ласка розкажіть детальніше).

Для не-ВІП все безкоштовно. Але ніяких привілеїв немає. Зняття готівки – той же 1%.

І нарешті наш лідер рейтингу – Кредобанк. Основний тариф для ІТ підприємця в банку коштує немало – 99 грн. в місяць. (Так просто взяти і знайти тарифи для ІТ підприємця на сайті – не вийде. Їх чомусь засунули в розділ для фіз. осіб. Все для вас.) Але тут включено багато плюшок. Наприклад рахунок в іноземній валюті, комісія за продаж валюти 0,25% (якщо воно вам треба), а також здається 5 платіжок безкоштовно (не можу знайти цю інфу на сайті…) А найголовніше – безкоштовне зарахування коштів з рахунку підприємця на картковий рахунок фізичної особи (про це – далі).

Також з’явився ще один тариф для ІТ підприємця, який не працює з валютою – він коштує лише 19 грн в місяць. Проте зарахування коштів на фіз. особу тут – 0,1%, що, загалом, теж доволі непогано.

Якщо основний КВЕД у вас не ІТ-шний і ви реєструєтесь як звичайний підприємець – найдешевший план вартує 40 грн. Але є одне але. Зарахування коштів на картковий рахунок в такому випадку коштує 0,5% від суми. Хоча це краще ніж відповідний тариф в Укрсибі та все ж дорожче, ніж тариф “по блату” від того ж банку.

А тепер найцікавіше – тарифи на обслуговування фіз осіб в Кредобанку – це просто казка. Дивіться самі. Пакет з двома платиновими картками не буде вам нічого коштувати, якщо зараховувати в місяць щонайменше 10 000 грн на картковий рахунок або витрачати з нього 5 000 грн в торгово-сервісній мережі.

Тут ви також отримаєте персонального VIP менеджера, але отримувати готівку доведеться зі всіма – окремих відділень і кас для ВІПів немає.

Зате далі ще один цікавий нюанс. В “платиновому” пакеті ІТшник може знімати готівку з банкоматів в сумі до 100 000 грн абсолютно без комісії! І це не в банкоматах Кредобанку, а в будь-якому банкоматі в Україні. Якщо вам цього недостатньо, то більші суми можна зняти у своєму відділенні – теж безкоштовно.

Також в мережі банкоматів PKO BP в Польщі готівку можна знімати за тарифом 30 грн за операцію.

Банкінг безкоштовний. Платіжка до 10 000 грн. коштує 1 грн.

Детальніше тарифи для фіз осіб.

Отже, якщо ви обираєте банк оцінюючи сервіс і тарифи – можна зробити вибір опираючись на цю і попередню статтю. І лідер здається очевидним. Якщо ви активний користувач інтернет-банкінгу – варто почекати наступної частини. Там все стає не так однозначно…

Таблиця з порівнянням тарифів (для умовного Java мідл-розробника). Щоб порахувати для себе – треба зробити копію або скачати файл собі в офлайн. Якщо у вас є бажання додати калькуляції по іншим банкам – пишіть в приват – будем додавати.

P. S. Здається я таки наплутав з тарифами Привату – напишіть мені і я поправлю.

Інші пости з серії “Вибір банку для ІТшника”:
Ділись:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *