Мій свіжий квест з Приват[24]

На сторінці “КУБ” Приват декларує свою місію як “відновлення економіки країни шляхом розвитку малого бізнесу та підприємництва”. Але з таким відношенням до виконання найпростіших своїх функцій економіку можна хіба вгробити.

Під катом розповідь про намагання зробити одну просту, але важливу, платіжку засобами Приват24 і в що це вилилось….

Отримав я на свій рахунок ФОП суму, яку потрібно було перевести в рахунок оплати товару, попередньо вивівши її з ФОПа на рахунок фізичної особи в Креді Агріколь банку.

В мене були точні реквізити рахунку, була відома сума для зарахування – здавалось би – що може бути простіше? Але у випадку з банком, який так піклується розвитком економіки України все пішло зовсім не так.

Отже бухгалтер створила платіжку, гроші списались з рахунку ФОПа в Приваті в четвер близько 16-ої. Я сидів і рефрешив свій рахунок в Креді Агріколь наївно сподіваючись, що кошти попадуть туди максимум за годину-другу. Найгірший розклАд – наступного дня зранку. Свята наївність.

Коштів до кінця операційного дня так і не поступило. Думаю – ок, зранку все буде. (У мене був крайній термін для зарахування на рахунок отримувача в 13:00 в п’ятницю – море часу як я гадав)

Зранку заглянув на рахунок Credit Agricole – грошима не пахне. Тут вирішив таки заглянути на рахунок привату і після кількох альтернативних способів перегляду виписки натрапив на отакий “Запит з уточнення реквізитів документа”:

Квест-виписка по рахунку

Ніякого дзвінка з банку, ніякої СМС – нічого. Просто запит. Ну це ж таке – неправильні реквізити – нічого ж страшного, це ж нічого, що гроші застряли в гіперпросторі і не доступні ні на рахунку відправника ні на рахунку отримувача. Рядова подія, яка не потребує вчасної реакції.

Насправді на цей запит я натрапив не відразу, бо в приват24 завжди є кілька шляхів виконати одну й ту ж операцію (ну як перл – мова програмування така) і при тому кожен раз результат трохи інший. Наприклад виписку як на скріншоті мене навчила робити оператор гарячої лінії, на інших виписках отих піктограм, які дозволяють щось зробити з транзакцією не було.

Далі цікавіше – при натисканні на зелену стрілочку (WTF за стрілочка, що б вона мала означати???) отримуємо таке інформаційне вікно:

Дуже інформативне вікно по платежу

Так от за порадою бухгалтера я звернувся спочатку в онлайн чат, в якому мій співбесідник “фахівець” ніс якусь завчену ахінею про реквізити – просив, щоб я вияснив реквізити в ОТРИМУВАЧА (га мля? транзакцію не дивились?). Я кажу я отримувач, і реквізити ось вони –  симпатичній (ну майже) ПДФ-ці від банкінгу Креді Агріколь. Кажу: що не так? Оператор, він же фахівець, завис на 10 хвилин і далі я вирішив звернутись на гарячу лінію. Фазівець там виявився більш толковий – завів мене на от ту ПРАВИЛЬНУ виписку і сказав що треба тиснути жовтий трикутничок! Генії UX на приваті, ок.

Так от при перших натисканнях на нього була можливість типу виправити реквізити, але кожна спроба це зробити закінчувалась невдачею:

Замініть будь ласка користувача на іншого

Зате там також була можливість відкликати транзакцію. Я як наївний чукотський юноша сказав, ну давайте – гроші ж, як я собі думав, на приваті, треба просто повернути їх на баланс і відправити ще раз. Свята наївність.

Оператор не міг конкретно сказати в чому проблема з реквізитами. Ми почали звіряти їх і тут мене осінило, що замість ІПН та найменування отримувача було вказано ЄДРПОУ і найменування банку. Ніколи так не робіть дл поточного рахунку! Отримувачем для поточного рахунку не є банк, ним є фізична чи юридична особа, на яку відкритий цей рахунок. ЄДРПОУ і найменування банку вказуються тільки при перекиданні грошей на транзитний рахунок! (наприклад для подальшого зарахування на картковий)

Ну от я озвучив оператору таку думку і вона каже: “ага, точно, так напевно і було”.

Але ж я відкликав платіж. При цьому ніяких інформаційних повідомлень не виводилось і тепер кожен клік на жовтий трикутник показував сумнозвісне мегаінформативне повідомлення про помилку.

Тоді оператор запропонувала залишити заявку на відкликання платежу в неї. Ок. Каже займе “до однієї, або двох, або трьох годин”. Га? Кажу гроші треба перевести вже, яких 3 години? Тоді я думав, що 3 години – це довго. Я вважав, що за цей час гроші повернуться на рахунок. Та ні, вже після 12-ої години (за годину до дедлайну по оплаті) я побачив тільки створену ЗАЯВКУ на відкликання платежу.

Я почав панікувати і брудно лаятись про себе. Знову пишу в онлайн чат. Мені запропонувало зв’язатись з тим же оператором, з яким переписувався раніше. Ну ок, хоч людина буде в курсі. Правда проблему свої довелось знову означувати. І тут мої очі округлились ще більше. Співробітник ака фахівець запропонував мені дочекатись телеграми (!!!!) з банку отримувача з вірними реквізитами. Що вони там вживають??? Як не складно здогадатись віконечко чату було зразу закрито, поки мені не порадили скористатись поштовими голубами.

На кожній ітерації спілкування з суппортом час на повернення грошей зростав. Спочатку це було 3 год. Потім мені сказали, що по регламенту він може бути до доби. Потім доба змінилась трьома добами. А сьогодні коли дзвонили з банку сказали що кошти мають повернутись всього нічого – максимум 5 банківських днів. Ви уявляєте ці мої круглі очі? П’ЯТЬ БАНКІВСЬКИХ ДНІВ НА ОПЕРАЦІЮ ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ. Яке у нас століття сьогодні? Купці волами з Запоріжжя до Львова будуть мішки з золотом везти? П’ЯТЬ ДОВБАНИХ БАНКІВСЬКИХ ДНІВ НА ПЛАТІЖ ЯКИЙ В НОРМАЛЬНОМУ БАНКУ ПРОХОДИТЬ МАКСИМУМ ЗА ПАРУ ГОДИН????

Але це ще не все. Спочатку я подумав, що на гарячій лінії працюють адекватніші люди. Ну загалом це так. Але. Коли я повідомив ще одному фахівцю, що немає технічної можливості уточнити платіж, бо їхній програмний комплекс працює зі збоями і попросив вирішити ц проблеми в накоротший термін, то отримав відповідь у стилі “я не маю технічної можливості це зробити – це повинно робитись через приват24 з допомогою онлайн чату”. Це того чату, де говорили про поштових голубів. У них немає технічної можливості, ач як. А у мене є можливість? Я б уже бився головою в монітор, але боявся, що колеги мене непраивльно зрозуміють і відправлять у відпустку.

Кінець робочого дня п’ятниці як ви здогадались ніяких результатів не приніс. Але раптом в неділю мені подзвонив фахівець з привату (можливо через пост у ФБ?) і сказав, що мені по блату може вислати інструкції на мейл, що потрібно робити в цій ситуації. До речі визначити чи це фішинг нереально – дзвінок був із 056, вся інфа була в публічному доступі – може це й не приват дзвонив зовсім. Поцікавились ще чи актуальна моя поштова адреса – я підтвердив і чекав листа. Минуло чотири години – жодного листа я не отримував, перевіряв навіть спам. Ще маю надію (але кого ми дуримо?), що цей чудовий лист прийде в понеділок і там таки буде грааль якісь чудодійні інструкції як уточнити дані платежу.

Поки в мене все – будуь апдейти буду писати.

Висновки робіть самі. Мої ж висновки такі:

  • Уважно пишіть реквізити, якщо не хочете чудових квестів від вашого банку (особливо якщо це приват як у даному випадку). Отримувач при перерахуванні коштів на поточний рахунок – власник цього рахунку, не банк – будьте уважні!
  • Краще не мати справ з Приватом – якщо можете дозволити собі таку розкіш – БІЖІТЬ
  • Перераховуйте гроші за тиждень наперед. Я серйозно. Перерахувати гроші за годину-другу як в нормальному банку в приваті не завжди варіант
  • Робіть тестові платежі, а краще не майте справи з приватом

Окремий привіт передаю українській міжбанкіській системі, яка зробила можливим даний квест. Деякі банки (ті, які людські) краще справляються з такою непосильною задачею як уточнення реквізитів, але сам кейс мене доводить до сказу. Нагадайте яке зараз століття? Невідповідність ІПН і номеру рахунку тормозить транзакію мінімум на годину, а максимум на дні?? 18 століття? Також промені поносу банкам учасникам системи за небажання на цю ситуацію повливати. Ви в якому столітті? Там же?

P. S. Останнім часом почав думати, що процеси в приваті таки налагодились, він змінився в порівняння з тим глючним приват24 і некомпетентними працівниками, з чим мав справу в 2007. Але ні, все те саме. В тому ж 2007 так само безуспішне пробував скористатись мега-крутою фічею привату по зарахування платежу по Western Union просто на твою картку. В формі в приват24 акуратно ввів всі дані платежу. За кілька годин операцію відхилено. Чат говорить неправильні реквізити. Га? Ще раз акуратно переписую з папірця буква до букви, кожну циферку перевіряю. За кільки годин те саме. Питаю – в чому саме проблема? “Не може сказати – вводьте правильно”. Ок, ще раз. Те саме. Два дні минуло. Зайшов в агента Western Union – отримав готівку за 5 хв…..

ОНОВЛЕННЯ 17.07.2017 09:56: Гроші повернулись на поточний рахунок ФОП в приваті і навіть автоматично виконались повторні платіжки, які було створено в п’ятницю (і які судячи по повідомленнях ніби як були відхилені у зв’язку з тим, що на рахунку не було потрібної суми). Ура.

ОНОВЛЕННЯ 17.07.2017 11:02: Щойно перевірив рахунок на Credit Agricole – гроші вже там. Десь так би мали працювати перекази в банківській системі. Як мінімум. Можна видихнути і зробити відповідні висновки (див. вище).

Ділись:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *